فرآیند تولید پریفرم


پریفرم که به عنوان preform شناخته می‌شود از طریق یک فرآیند قالب سازی تولید می‌شود. مواد پریفرم استحکام لازمی ندارد از این رو ذوب شده و در قالب یک پیش فرض تزریق می‌شود. سپس با یک مرحله پردازش اضافی (دمیدن) شکل بطری‌های گوناگون برای استفاده و کاربری‌های مختلف نظیر بطری آب معدنی، بطری روغن، بطری مواد شوینده و غیره را می‌گیرد.
قطر و نوع نخ از اصلی‌ترین ویژگی‌های پیش ساز است که نوع درب بطری پیچ و استفاده از بطری را تعیین می‌کند. از طرف دیگر ساختار لوله، بطری را در فرآیندهای دمیدن و قالب سازی شکل می‌دهد و وزن پایه محصول نهایی را تعیین می‌کند. قطر، طول و شکل عناصر اصلی هستند که ویژگی‌های اصلی را به ظرف دمیده می‌دهند. پلی‌اتیلن ترفتالات که معمولاً به اختصار PET نامیده می‌شود یک رزین پلیمری گرمانرم از خانواده پلی‌استر است. این ماده اغلب در الیاف مصنوعی به عنوان ماده‌ای برای بطری‌های پلاستیکی و ظروف غذا در کاربردهای گرمایش و در رزین‌های مهندسی در ترکیب با الیاف شیشه استفاده می‌شود.
در اصل، پلیمر PET بسیار متنوع است و یکی از مهمترین مواد اولیه خام در الیاف ساخته شده توسط بشر می‌باشد. پلیمر PET که برای تولید پریفرم‌ها استفاده می‌شود رنگی ندارد و تقریبا شفاف هستند، اما پس از مخلوط کردن با افزودنی‌های رنگی بسته به نیاز مشتری رنگ‌های مختلفی به خود می‌گیرند. PET که برای تولید پریفرم کاربرد دارد برای بسته‌بندی بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها در جهان کاربرد دارد. زیرا از نظر بهداشتی، قوی، سبک و ضد خش است و طراوت را حفظ می‌کند. بیشترین کاربرد آن برای بسته‌بندی نوشابه‌های گازدار و آب است.

محصولات تولیدی شرکت پیشرو توسعه وستا

پریفرم چگونه تولید می‌شود؟


پت یک ماده بسیار بی اثر است که برای تولید پریفرم پت کاربرد دارد و در برابر حمله میکروارگانیسم‌ها مقاومت خوبی دارد و با محصولات غذایی واکنش نشان نمی‌دهد، به همین دلیل بیشتر برای بسته‌بندی مواد غذایی، نوشیدنی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آژانس‌های ایمنی سلامت در سراسر جهان PET را به عنوان بی‌خطرترین مواد برای استفاده با مواد غذایی و نوشیدنی تصویب کرده‌اند.
PET به دلیل ماهیت، رطوبت هوا را جذب می‌کند و برای اینکه محصولی عالی ارائه دهد باید در فرایند خشک کردن و رطوبت زدایی قرار بگیرد. این فرایند شامل نگه داشتن سیلوی ذخیره شده متصل به تغذیه دستگاه PET برای مدت معینی می‌باشد که ممکن است بسته به ماهیت PET از 4 تا 10 ساعت متغیر باشد. در طی این مدت با یک جریان هوای گرم، گرم می‌شود.
دمای 170 درجه توسط سیستمی تولید می‌شود که از روغن حرارتی گرم شده توسط یک مبدل حرارتی متصل به گروهی برای تولید نیروی الکتریکی استفاده می‌کند. تولید پریفرم از اصلی‌ترین بخش‌ها برای تولید پریفرم پت است که سبب کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و انعطاف در تولید می‌شود. ساختمان‌های اساسی PET عبارتند از اتیلن گلیکول و اسید ترفتالیک که برای تشکیل گلوله‌های PET ترکیب شده‌اند. این گلوله‌های رزین با یک مایع مذاب گرم می‌شوند که به راحتی می‌توان آن را بیرون زد و یا در مواردی از هر شکل عملاً قالب‌ریزی کرد.

شرکت پیشرو توسعه وستا به صورت تخصصی از سال 1394 در حوزه‌ی تولید و فروش انواع پریفرم و بطری PET در حال فعالیت است. خدمت صادقانه، رضایت مشتری و ارائه‌ی محصولات با کیفیت از اهداف شرکت پیشرو توسعه وستا است. برای دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت و خرید محصولات با ما تماس بگیرید.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید